Fundacja to nowa szansa

Nowe możliwości

Nowe możliwości finansowania działań związanych z historią, teraźniejszością i przyszłością Karaimów.

Jest woda

na Cmentarzu Karaimskim

Mamy wreszcie wodę na Redutowej

Kongres Turkologiczny

Międzynarowe wydarzenie naukowe na Uniwersytecie Warszawskim

Nagranie audiobooka

Czyta Marek Robaczewski

"Chłopiec z Leśnik. Dziennik z lat 1939-1945" dostępny w wersji do słuchania. Realizacja STUDIO TORT.

Audiobook "Chłopiec z Leśnik"

Szymon Pilecki

Książka "Chłopiec z Leśnik" już dostępna w wersji audio.

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2015 JoomlaWorks Ltd.
  • Zajęcia warsztatowe dla harcerzy

21.10.2017 – Prezes Zarządu Fundacji Karaimskie Dziedzictwo, Adam Dubiński, poprowadził warsztaty szkoleniowe z zakresu wiadomości o Karaimach, ich historii, religii, kulturze i języku. Uczestnikami warsztatów byli wychowawcy, animatorzy kultury i liderzy młodzieżowi w ramach Programowego Ruchu Odkrywców w Związku Harcerstwa Polskiego.

• Jubileusz w Gdańsku

3.09.2017r. w Gdańsku odbył się radosny jubileusz. Najstarszy polski Karaim, Aleksander Nowicki, obchodził setną rocznicę urodzin. W imieniu całej społecznoći karaimskiej Fundacja Karaimskie Dziedzictwo przesłała Jubilatowi kwiaty. Życzymy długich lat w zdrowiu - uzun kiuńliar!

• Spotkania w Radzie Dzielnicy Wola

W dniach 4.09.2017 i 23.10.2017 r. Preazes Zarządu wraz z Prezydentem Fundacji Karaimskie Dziedzictwo odbyli spotkania w Radzie Dzielnicy Wola, których tematem była możliwość poparcia inicjatyw Fundacji oraz współpracy z dzielnicowymi instytucjami kultury.

• Spotkanie w Ambasadzie Kazachstanu

26.06.2017 – Prezes Zarządu Fundacji Karaimskie Dziedzictwo na zaproszenie Radcy-Ministra Ambasady Kazachstanu w Warszawie, pana  Murata Zhakypbekova, uczestniczył w spotkaniu z delegacją kazachskich naukowców i dziennikarzy przybyłych w celu badania śladów narodów tureckich na terytorium Europy, w tym Karaimów i Tatarów. Gospodarzem spotkania był, tuż po złożeniu listów uwierzytelniających w MSZ, nowo mianowany Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Kazachstanu w Polsce J.E. Margulan Baimukhan. W spotkaniu reprezentowane były również Związek Karaimów Polskich oraz Karaimski Związek Religijny, a także społeczność polskich Tatarów w osobie J.E. prof. Selima Chazbijewicza, Ambasadora Rzeczpospolitej Polskiej w Kazachstanie.

• Audiobook już dostępny

koperta www

Szymon Pilecki

"Chłopiec z Leśnik. Dziennik z lat 1939-1945"

Czyta Marek Robaczewski

Posłuchaj zapisów z lat 1939-1942

• Realizacja projektów w 2016 r.

Projekty realizowane przy udziale wsparcia finansowego
    Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

Wydanie książki autorstwa Szymona Pileckiego pt. Chłopiec z Leśnik. Dziennik z lat 1939–1945 w formie audiobooka

Poza tym w roku 2016 Fundacja Karaimskie Dziedzictwo realizuje nastepujace projekty własne oraz przy współudziale innych organizacji:

Kwiecień 2016 – Dokończenie prac związanych z przyłączem wodociągowym na Cmentarzu Karaimskim.

10-13 kwiecień 2016, Ukraina – Współudział (wraz ze Związkiem Karaimów Polskich) w projekcie Konsulatu Generalnego RP w Łucku organizowanym przy współpracy Rady Miasta Łucka pt. „Łuck – miasto wielokulturowe”. Wyjazd do Łucka i na Ziemię Wołyńską śladami osadnictwa Karaimów. Rozmowy z Przewodniczącym Rady Miejskiej o upamiętnieniu miejsc historycznie związanych z Karaimami w Łucku (dwa cmentarze, kienesa, ulica Karaimska). Otwarcie wystawy „Karaj jołłary – karaimskie Drogi. Karaimi w dawnej fotografii”.

Warszawa 18-19.04.2016 – Współorganizacja (wraz Polskim Towarzystwem Orientalistycznym i Wydziałem Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego) III Ogólnopolskiej Konferencji Orientalistycznej.

26.04.2016 Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie – Współorganizacja wraz Katedrą Edukacji i Kultury na Wydziale Nauk Społecznych SGGW spotkania z cyklu BLISCY ZNANI I… NIEZNANI pod tytułem „Karaimi – najmniejsza mniejszość”. Prezentacji książki „Chłopiec z Leśnik” i wykładom o tematyce karaimskiej towarzyszył występ karaimskiego zespołu młodzieżowego Dostłar [Przyjaciele].

Dofinansowanie ze środków FKD sali choreograficznej na potrzeby prób karaimskiego zespołu młodzieżowego Dostłar.

Maj 2016 – W ramach statutowej działalności gospodarczej zakup mieszkania w Warszawie przy ul. Kruczej z przeznaczeniem na wynajem i pozyskiwanie środków na cele statutowe.

Czerwiec 2016 – Zorganizowanie i sfinansowanie plenerowego spotkania członków społeczności karaimskiej z okazji karaimskich świąt Chydży Aftałarnyn.

Lipiec 2016, Litwa – Sfinansowanie zajęć sportowo-rekreacyjnych połączonych z nauką języka karaimskiego dla dzieci młodszych podczas Letniej Szkoły Języka Karaimskiego w Trokach.

Współfinansowanie wraz ze Związkiem Karaimów Polskich części kosztów wynajmu lokalu 204 przy ul. Ciołka 13.

21-23 wrzesień 2016, Warszawa – Współorganizacja wraz z Zakładem Turkologii i Ludów Azji Środkowej Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego i Ambasadą Republiki Turcji w Warszawie IV Międzynarodowego Kongresu Turkologicznego, w którym Sekcję No. 1 poświęcono zagadnieniom karaimskim.

• Projekty realizowane w 2015 r.

Fundacja Karaimskie Dziedzictwo, powołana do życia w roku 2015, rozpoczęła działalność od realizacji zadań niezwykle ważnych dla społeczności karaimskiej.