Adam Dubiński

poniedziałek, 06 listopad 2017 01:07

Zajęcia warsztatowe dla harcerzy

21.10.2017 – Prezes Zarządu Fundacji Karaimskie Dziedzictwo, Adam Dubiński, poprowadził warsztaty szkoleniowe z zakresu wiadomości o Karaimach, ich historii, religii, kulturze i języku. Uczestnikami warsztatów byli wychowawcy, animatorzy kultury i liderzy młodzieżowi w ramach Programowego Ruchu Odkrywców w Związku Harcerstwa Polskiego.

poniedziałek, 06 listopad 2017 00:52

Jubileusz w Gdańsku

3.09.2017r. w Gdańsku odbył się radosny jubileusz. Najstarszy polski Karaim, Aleksander Nowicki, obchodził setną rocznicę urodzin. W imieniu całej społecznoći karaimskiej Fundacja Karaimskie Dziedzictwo przesłała Jubilatowi kwiaty. Życzymy długich lat w zdrowiu - uzun kiuńliar!

poniedziałek, 06 listopad 2017 00:39

Spotkania w Radzie Dzielnicy Wola

W dniach 4.09.2017 i 23.10.2017 r. Preazes Zarządu wraz z Prezydentem Fundacji Karaimskie Dziedzictwo odbyli spotkania w Radzie Dzielnicy Wola, których tematem była możliwość poparcia inicjatyw Fundacji oraz współpracy z dzielnicowymi instytucjami kultury.

poniedziałek, 06 listopad 2017 00:07

Spotkanie w Ambasadzie Kazachstanu

26.06.2017 – Prezes Zarządu Fundacji Karaimskie Dziedzictwo na zaproszenie Radcy-Ministra Ambasady Kazachstanu w Warszawie, pana  Murata Zhakypbekova, uczestniczył w spotkaniu z delegacją kazachskich naukowców i dziennikarzy przybyłych w celu badania śladów narodów tureckich na terytorium Europy, w tym Karaimów i Tatarów. Gospodarzem spotkania był, tuż po złożeniu listów uwierzytelniających w MSZ, nowo mianowany Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Kazachstanu w Polsce J.E. Margulan Baimukhan. W spotkaniu reprezentowane były również Związek Karaimów Polskich oraz Karaimski Związek Religijny, a także społeczność polskich Tatarów w osobie J.E. prof. Selima Chazbijewicza, Ambasadora Rzeczpospolitej Polskiej w Kazachstanie.

piątek, 14 lipiec 2017 09:40

Gra terenowa w Trokach

Fundacja Karaimskie Dziedzictwo wspiera zorganizowanie sportowo-dydaktycznej gry terenowej podczas Letniej Szkoły Języka Karaimskiego w Trokach  z wykorzystaniem elementów nauki języka karaimskiego oraz odniesieniami do karaimskiej spuścizny kulturowej.

piątek, 14 lipiec 2017 09:12

Fundacja wspiera DOSTŁAR

Nie od dziś Fundacja Karaimskie Dziedzictwo wspomaga finansowo działania organizacyjne Karaimskiego Zespołu Folklorystycznego DOSTŁAR, którego występy nawiązują do dziedzictwa kulturowego Przodków.

Finansowany jest wynajem specjalistycznych sal przystosowanych do prowadzenia prób Zespołu pod względem choreograficznym.

Fundacja sfinansowała stworzenie nowego serwisu www dla Zespołu.

Fundacja Karaimskie Dziedzictwo dofinansowała udział DOSTŁAR w 9. MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU FOLKLORU, CHÓRÓW I ORKIESTR RIMINI – SAN MARINO – FLORENCJA “Gioiello dell'Adriatico” w dniach 25-30.07.2017 r.

piątek, 14 lipiec 2017 08:58

Festyn mniejszości w Szreniawie

W dniu 25.06.2017 r. Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego zorganizowało festyn finałowy zwieńczający 12 letni cykl konferencji nt. mniejszości narodowych i etnicznych w Polsce. Trzy dni wcześniej odbyła się kończąca cykl konferencja poświęcona Karaimom.

Przy wsparciu ze strony Fundacji Karaimskie Dziedzictwo w szreniawskim festynie wziął udział Karaimski Zespół Folklorystyczny DOSTŁAR przedstawiając swój program taneczny.

Rolę wystawcy i opiekuna stoiska karaimskiego, na którym prezentowana była nasza grupa etniczna, pełniła Ania Dąbkowska.

W dniu 22 czerwca 2017 r. odbyła się w siedzibie Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie XII Konferencja naukowa z cyklu Mniejszości narodowe na ziemiach polskich pt. „Karaimi – historia i kultura”.
Współorganizatorem tego wydarzenia była Katedra Studiów Azjatyckich Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Cegiełki organizacyjne m.in. do towarzyszącej konferencji wystawy dołożyły również i karaimskie organizacje: Fundacja Karaimskie Dziedzictwo oraz Związek Karaimów Polskich.

Referaty na Konferencji wygłosili m.in. Adam Dubiński i Mariola Abkowicz.

Fundacja Karaimskie Dziedzictwo wzięła udział jako partner w organizowanej przez Katedrę Turkologii Instytutu Orientalistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego VIII Ogólnopolskiej Konferencji Turkologicznej  w Krakowie. Wydarzenie to upamiętnia 35. rocznicę śmierci wybitnego karaimskiego turkologa prof. Włodzimierza Zajączkowskiego (1914-1982).

Referaty na konferencji wygłosiły m.in. Emilia Zajączkowska-Łopatto, Mariola Abkowicz i Anna Sulimowicz.

piątek, 14 lipiec 2017 08:10

Krucza wynajęta - pierwsze wpływy!

14.04.2017 – Podpisano umowę o wynajem długoterminowy mieszkania przy ul. Kruczej 46 w Warszawie.

Rozpoczynamy zatem realizację działania mającego na celu uzyskiwanie wpływów przeznaczonych na działalność statutową Fundacji.

Na razie są to drobne cegiełki w postaci comiesięcznego czynszu za wynajem, ale mamy nadzieję na powiększenie wpływów w przyszłości.

startPoprzednia1234Następnakoniec