Malujemy w Trokach

Mimo sytuacji epidemicznej, dzięki współpracy z karaimskimi organizacjami na Litwie, nawet w trudnym roku 2020, udało się zorganizować Warsztaty edukacyjno-integracyjne sfinansowane ze środków dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Współpraca zaowocowała m.in. plenerem artystycznym pn. "Malujemy w Trokach", który był wynikiem wspólnych działań Litewskiego Karaimskiego Stowarzyszenia Kulturalnego (LKKB), Muzeum Historycznego w Trokach (Ekspozycja Muzeum Narodu Karaimskiego im. S. Szapszała) i Fundacji Karaimskie Dziedzictwo. Tym razem, pod czujnym okiem  zawodowych artystów, dzięki uprzejmej gościnności karaimskiej restauracji Kybynlar, uwiecznialiśmy kienesę ? karaimski dom modlitwy w Trokach.