sliders
Najnowsze wydarzenia

Mikrozbliżenia - audycja radiowa.

Posłuchaj tutaj  wyemitowanej 3 lipca 2021 r. audycji o tematyce karaimskiej.

Jest jeszcze czas na odpis 1% od podatku za ubiegły rok

Przypominamy, że Fundacja Karaimskie Dziedzictwo jest Organizacją Pożytku Publicznego uprawnioną do odpisu 1% od Twego podatku dochodowego.

Wystarczy w zeznaniu PIT wpisać nr KRS 0000552759.

Zebrane fundusze przeznaczamy na cele statutowe.

VI Konferencja Orientalistyczna 19-20 kwietnia 2021

Fundacja Karaimskie Dziedzictwo jest partnerem Polskiego Towarzystwa Orientalistycznego i Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego w organizacji konferencji z sesją poświęconą 50. rocznicy śmierci prof.

Spisz się sam/a, zanim rachmistrz do Ciebie zadzwoni!

Newralgiczne pytania w Spisie 2021 dotyczą:

# narodowości - w polach wyboru jest karaimska

# wyznania - w grupie inne jest do wyboru Karaimski Związek Religijny

# języka - można wybrać karaimski

Dyplom za realizację projektu

Fundacja Karaimskie Dziedzictwo otrzymała Dyplom Gratulacyjny od Narodowego Instytutu Wolności za realizację zadania publicznego, efektem którego jest wirtualna mapa obecności Karaimów w dawnej Warszawie https://mapy.karaimi.eu

Fundacja partnerem konferencji turkologicznej 16-17 lutego 2021

Fundacja Karaimskie Dziedzictwo jest jednym z partnerów przy organizacji międzynarodowej konferencji turkologicznej pn. Narodziny turkologii we wschodniej Europie i jej znaczenie dla mniejszości turkijskich.

Najnowsze projekty

• luty 22,2021

Umowy na realizacje projektów w roku 2021 podpisane

W roku 2021 Fundacja Karaimskie Dziedzictwo realizować będzie następujące zadania sfinansowane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Adaministracji:

• Lipiec 18,2020

Malujemy w Trokach

Mimo sytuacji epidemicznej, dzięki współpracy z karaimskimi organizacjami na Litwie, nawet w trudnym roku 2020, udało się zorganizować Warsztaty edukacyjno-integracyjne sfinansowane ze środków dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Nasze inne portale

Inne nasze portale

karaimi

Karaimi Polscy

Naszą drugą organizacją świecką jest Związek Karaimów Polskich
awazymyz

Awazymyz

Awazymyz. Pismo historyczno-społeczno-kulturalne Karaimów adresowane jest do społeczności karaimskiej oraz wszystkich zainteresowanych tematyką karaimską, historią i językiem Karaimów oraz współczesnym życiem społecznym Karaimów.
almanach

Almanach Karaimski

Almanach Karaimski publikuje prace dotyczące kraimoznawstwa oraz innych dziedzin naukowych, które w ocenie Rady Redakcyjnej są istotne dla rozwoju kraimoznawstwa.