sliders
Najnowsze wydarzenia

Karaimi to ludzie, którym można wierzyć - wywiad

W portalu culture.pl ukazała się rozmowa z Adamem Dubińskim, prezesem Zarządu Fundacji Karaimskie Dziedzictwo.

O karaimskim dziedzictwie w Sewastopolu

W grudniu mieliśmy możliwość wzięcia udziału w kolejnej międzynarodowej konferencji w Sewastopolu, której tematyką są zagadnienia związane z zachowaniem dziedzictwa kulturowego Karaimów. 3-я Международная конференция „Вопросы сохранения культурного наследия караимов” odbyła się w trybie hybrydowym w dniu 12 grudnia 2021.

Spotkanie z gośćmi z Azerbajdżanu

Interesujące spotkanie miało miejsce 23 listopada 2021 na Wydziale Orientalistycznym Uniwerysytetu Warszwskiego, który tego dnia odwiedziła przybyła z Baku p. Gunay Afandiyeva, Prezydent Miedzynarodowej Fundacji Dziedzictwa Świata Tureckiego (International Turkic Culture and Heritage Foundation). Obecna była również Jej Ekscelencja ambasador Republiki Azerbajdżanu w Polsce, p.

Skwer Karaimski w Komisji Nazewnictwa m. st. Warszawy

Sprawa nadania nazwy Skwer Karaimski obiektowi miejskiemu w Dzielnicy Wola stanęła dniu 17 listopada na na 38. Posiedzeniu Komisji ds. Nazewnictwa Miejskiego Rady m.st. Warszawy, w którym uczestniczyli przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola, p. Ewa Statkiewicz i prezes Zarządu Fundacji Karaimskie dziedzictwo.

Audycja w Radiu Warszawa 106,2 FM - Karaimi

W cyklu Cały świat na wyciągnięcie dłoni w dniu 13 października 2021 r. wyemitowano krótki program poświęcony Karaimom, który zakończyła sonda uliczna.

Audycja do wysłuchania tutaj

Coraz bliżej Skweru Karaimskiego - ważna uchwała Rady Dzielnicy Wola!

Na XXXII/2021 Sesji Rady Dzielnicy Wola m.st. Warszawy w dniu 12 października 2021 r. podjęto jednogłośnie (!) uchwałę w sprawie wniesienia inicjatywy uchwałodawczej Rady Dzielnicy Wola m.st. Warszawy do Rady m.st. Warszawy w sprawie nadania nazwy Skwer Karaimski obiektowi miejskiemu w Dzielnicy Wola.

Najnowsze projekty

• Lipiec 16,2021

Ruszają warsztaty edukacyjno-integracyjne na Litwie.

Rozpoczyna się realizacja projektu "Warsztaty edukacyjno-integracyjne na Litwie 2021" sfinansowanego ze środków Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

• luty 22,2021

Umowy na realizacje projektów w roku 2021 podpisane

W roku 2021 Fundacja Karaimskie Dziedzictwo realizować będzie następujące zadania sfinansowane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Adaministracji:

Nasze inne portale

Inne nasze portale

karaimi

Karaimi Polscy

Naszą drugą organizacją świecką jest Związek Karaimów Polskich
awazymyz

Awazymyz

Awazymyz. Pismo historyczno-społeczno-kulturalne Karaimów adresowane jest do społeczności karaimskiej oraz wszystkich zainteresowanych tematyką karaimską, historią i językiem Karaimów oraz współczesnym życiem społecznym Karaimów.
almanach

Almanach Karaimski

Almanach Karaimski publikuje prace dotyczące kraimoznawstwa oraz innych dziedzin naukowych, które w ocenie Rady Redakcyjnej są istotne dla rozwoju kraimoznawstwa.