sliders
Najnowsze wydarzenia

Audycja w Radiu Warszawa 106,2 FM - Karaimi

W cyklu Cały świat na wyciągnięcie dłoni w dniu 13 października 2021 r. wyemitowano krótki program poświęcony Karaimom, który zakończyła sonda uliczna.

Audycja do wysłuchania tutaj

Coraz bliżej Skweru Karaimskiego - ważna uchwała Rady Dzielnicy Wola!

Na XXXII/2021 Sesji Rady Dzielnicy Wola m.st. Warszawy w dniu 12 października 2021 r. podjęto jednogłośnie (!) uchwałę w sprawie wniesienia inicjatywy uchwałodawczej Rady Dzielnicy Wola m.st. Warszawy do Rady m.st. Warszawy w sprawie nadania nazwy Skwer Karaimski obiektowi miejskiemu w Dzielnicy Wola.

O Karaimach dla zORIENTowanych

Trwa Festiwal zORIENTowanych, który zorganizowano na Wydziale Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Partnerem wydarzenia jest Fundacja Karaimskie Dziedzictwo.

W niedzielę 10 października 2021 r. o Karaimach, ich historii i cmentarzu przy ul. Redutowej 34 w Warszawie opowiadali dr Anna Sulimowicz-Keruth i Adam J. Dubiński.

Fundacja partnerem Festiwalu zORIENTowanych na Uniwersytecie Warszawskim

Z opisu organizatora: Festiwal zORIENTowanych to wydarzenie dedykowane Studentom pierwszego roku studiów na Wydziale Orientalistycznym UW. Zainicjowany w 2020 roku cykl spotkań wokół zagadnień społecznych, kulturowych, językowych i wszystkich innych, które interesują naszych Studentów, ubarwia życie studenckie na początku października.

Fundacja współorganizatorem międzynarodowej konferencji naukowej PTO

Polskie Towarzystwo Orientalistyczne przy współudziale Instytutu Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Fundacji Karaimskie Dziedzictwo w dniach 11-12 października 2021 zorganizowało w trybie hybrydowym międzynarodową konferencję naukową pn. Społeczeństwa i kultury Azji i Afryki – dawniej i dziś.

Koncert promujący płytę z muzyką karaimską

Karolina Cicha & Spółka wystąpili 7 października 2021 r. na wrocławskiej scenie Narodowego Forum Muzyki promując album z muzyką karaimską, który można kupić tutaj

Najnowsze projekty

• Lipiec 16,2021

Ruszają warsztaty edukacyjno-integracyjne na Litwie.

Rozpoczyna się realizacja projektu "Warsztaty edukacyjno-integracyjne na Litwie 2021" sfinansowanego ze środków Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

• luty 22,2021

Umowy na realizacje projektów w roku 2021 podpisane

W roku 2021 Fundacja Karaimskie Dziedzictwo realizować będzie następujące zadania sfinansowane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Adaministracji:

Nasze inne portale

Inne nasze portale

karaimi

Karaimi Polscy

Naszą drugą organizacją świecką jest Związek Karaimów Polskich
awazymyz

Awazymyz

Awazymyz. Pismo historyczno-społeczno-kulturalne Karaimów adresowane jest do społeczności karaimskiej oraz wszystkich zainteresowanych tematyką karaimską, historią i językiem Karaimów oraz współczesnym życiem społecznym Karaimów.
almanach

Almanach Karaimski

Almanach Karaimski publikuje prace dotyczące kraimoznawstwa oraz innych dziedzin naukowych, które w ocenie Rady Redakcyjnej są istotne dla rozwoju kraimoznawstwa.