sliders
Najnowsze wydarzenia

Dyplom za realizację projektu

Fundacja Karaimskie Dziedzictwo otrzymała Dyplom Gratulacyjny od Narodowego Instytutu Wolności za realizację zadania publicznego, efektem którego jest wirtualna mapa obecności Karaimów w dawnej Warszawie https://mapy.karaimi.eu

Fundacja partnerem konferencji turkologicznej 16-17 lutego 2021

Fundacja Karaimskie Dziedzictwo jest jednym z partnerów przy organizacji międzynarodowej konferencji turkologicznej pn. Narodziny turkologii we wschodniej Europie i jej znaczenie dla mniejszości turkijskich.

Fundacja sponsorem nagród w konkursie dla dzieci

Fundacja Karaimskie Dziedzictwo ufundowała nagrody w konkursie dla dzieci i młodzieży pn. "Skąd mój ród? Skąd moje korzenie" zorganizowanym przez Związek Karaimów Polskich. W konkursie wzięły udział dzieci z Polski, Litwy, Wlk. Brytanii i Kanady. W finale konkursu, imprezie on-line, uczestniczyło kilkadziesiąt osób z różnych krajów.

Nowy projekt - Modernizacja witryny www - szybka ścieżka realizacji

W samej końcówce roku realizujemy nowy projekt Modernizacja istniejącej witryny internetowej www.fundacja.karaimi.eu sfinansowany ze środków Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, dzięki któremu poprawi się funkcjonalność naszego serwisu www

Konferencja wirtualna w Sewastopolu

W dniu 27.11.2020 w Sewastopolu na Krymie odbyła się międzynarodowa konferencja pt. Zagadnienia związane z ochroną dziedzictwa kulturowego Karaimów (Вопросы сохранения культурного насл

Godność nie umiera

Fundacja Karaimskie Dziedzictwo przystąpiła do Inicjatywy Społecznej (Nie)zapomniane Cmentarze, która powstała w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.

Najnowsze projekty

• Grudzień 15,2020

Modernizacja witryny www

Fundacja przystępuje do realizacji nowego projektu pt. Modernizacja istniejącej witryny internetowej www.fundacja.karaimi.eu sfinansowanego ze środków Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na podstawie umowy nr 3-10/WMNiE/2020 r.

• Lipiec 18,2020

Malujemy w Trokach

Mimo sytuacji epidemicznej, dzięki współpracy z karaimskimi organizacjami na Litwie, nawet w trudnym roku 2020, udało się zorganizować Warsztaty edukacyjno-integracyjne sfinansowane ze środków dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Nasze inne portale

Inne nasze portale

karaimi

Karaimi Polscy

Naszą drugą organizacją świecką jest Związek Karaimów Polskich
awazymyz

Awazymyz

Awazymyz. Pismo historyczno-społeczno-kulturalne Karaimów adresowane jest do społeczności karaimskiej oraz wszystkich zainteresowanych tematyką karaimską, historią i językiem Karaimów oraz współczesnym życiem społecznym Karaimów.
almanach

Almanach Karaimski

Almanach Karaimski publikuje prace dotyczące kraimoznawstwa oraz innych dziedzin naukowych, które w ocenie Rady Redakcyjnej są istotne dla rozwoju kraimoznawstwa.