sliders
Najnowsze wydarzenia

Trwają ostatnie prace nad uruchomieniem strony www.mapy.karaimi.eu

Już tylko garść niewielkich poprawek i będziemy mogli spacerować ulicami „karaimskiej Warszawy” sprzed ponad 100 lat.

Trocka integracja we wszystkich grupach wiekowych

Troki jak zwykle są wspaniałym miejscem do karaimskiej integracji zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych.

Malujemy w Trokach

Karaimi na wirtualnej mapie Warszawy

Towarzystwo Przyjaciół Warszawy oraz Fundacja Karaimskie Dziedzictwo zapraszają na wykład on-line z cyklu Warszawa Wielokulturowa

Najnowsze projekty

• Lipiec 18,2020

Malujemy w Trokach

Mimo sytuacji epidemicznej, dzięki współpracy z karaimskimi organizacjami na Litwie, nawet w trudnym roku 2020, udało się zorganizować Warsztaty edukacyjno-integracyjne sfinansowane ze środków dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

• Lipiec 01,2020

Karaimi na wirtualnej mapie Warszawy - już w realizacji

Umowa została podpisana, a wszystkie formalności sfinalizowane.

Fundacja Karaimskie Dziedzictwo pełną parą realizuje zadanie pn. Wirtualna mapa miejsc związanych z obecnością Karaimów w Warszawie przed I wojną światową jako środek integracji…

Nasze inne portale

Inne nasze portale

karaimi

Karaimi Polscy

Naszą drugą organizacją świecką jest Związek Karaimów Polskich
awazymyz

Awazymyz

Awazymyz. Pismo historyczno-społeczno-kulturalne Karaimów adresowane jest do społeczności karaimskiej oraz wszystkich zainteresowanych tematyką karaimską, historią i językiem Karaimów oraz współczesnym życiem społecznym Karaimów.
almanach

Almanach Karaimski

Almanach Karaimski publikuje prace dotyczące kraimoznawstwa oraz innych dziedzin naukowych, które w ocenie Rady Redakcyjnej są istotne dla rozwoju kraimoznawstwa.